Képzés:
1972: érettségi a Radnóti Miklós Gyakorló Gimnáziumban.
1972-1977: egyetemi tanulmányok az ELTE BTK történelem és szociológia szakán.
1977-79: tudományos továbbképzési ösztöndíj az ELTE BTK Szociológia Tanszékén.
1993: egyetemi doktori cím az ELTE Bölcsészkarán.
1993-94: tanulmányok és kutatómunka az American Council of Learned Societies (ACLS) ösztöndíjával, a Princeton University Szociológia Tanszékén.
2000: 3 hónapos Erasmus ösztöndíj Londonban, a University College London-ban.
2007: PhD fokozat

Munkahelyek:
1977-79: ELTE BTK Szociológia Tanszék
1979: MTA Szociológiai Kutatóintézet
1981-1982: Társadalomtudományi Intézet
1982 től Semmelweis Egyetem

Feladatkör:
- orvosi szociológia oktatása három karon, magyar és angol nyelven.
- kutatómunka
- 1999-től a Magatartástudományi Intézet Orvosi Szociológia csoportjának vezetője.

Kutatások:

-  A magyar lakosság öngyógyítási stratégiái (OTKA pályázat, kutatásvezető)
-  Az egészségi állapot önbesoroláson alapuló társadalmi különbségei összefüggése a gazdasági helyzet változásával (OTKA pályázat)
-  "Jobb egészséget a nőknek" (SOTE Magatartástudományi Intézet)
-  Életmód, egészségügy és társadalmi környezet (Végeken Alapítvány, kutatásvezető)
-  Hungarostudy 1988, 1995, 2002, 2006 (Semmelweis Egyetem Magatartástudományi Intézet)
-  Gazdasági helyzet és egészségi állapot (Soros Alapítvány, kutatásvezető)
-  Fiatal férfiak egészségi állapota és egészségmagatartásának háttértényezői (OKTK pályázat, kutatásvezető)
-  NKFP 1/017/2001: Megmentett minőségi életévek, MTA Szociológiai Kutatóintézet
-  NKFP SE Magatartástudományi Intézet
-  OTKA Iskola, SE Magatartástudományi Intézet
-  MADO, EU-6. keretprogram: Az európai csontvelő-donor regiszterek tipizálási gyakorlatának optimalizálása: a molekuláris technológiák és a toborzási stratégiák társadalmi-gazdasági értékelése.
-  UNICAFE, EU-7. keretprogram: Az élettudományok és a műszaki tudományok területén dolgozó kutatónők egyetemi karrierjének vizsgálata. Kutatásvezető
-  POSEIDON, EU-7. keretprogram: A nem-rokon hematológiai őssejt transzplantáció területén működő donációs szervezetek és hálózatok optimalizálásának, biztonságosságának, tapasztalatcseréjének és minőségbiztosításának elősegítése Európában. Kutatásvezető

Tudományos társasági tagság:
-    Magyar Szociológiai Társaság