Amennyiben kifejezett alvás alatti légzéssel összefüggő tünetei vannak (horkolás, alvás alatti légzéskihagyás, ezzel kapcsolatos fokozott nappali álmosság), éjszakai alvásvizsgálatra jelentkezhet. A vizsgálatot a Semmelweis Egyetem I. Belgyógyászati Klinika Alvásdiagnosztikai Laboratóriumában végezzük.

Bejelentkezés az alábbi telefonszámon (szerda kivételével délelőttönként):

(1) 210-2930 /51490

A bejelentkezéshez minden esetben háziorvosi vagy szakorvosi beutaló szükséges.

Amennyiben egyéb jellegű alváspanaszai vannak (pl. álmatlanság, kínzó rémálmok, alvás alatti furcsa jelenségek, váltott műszakból, az alvásritmus eltolódásából, vagy időzónaváltásból adódó alvászavarok), jelentkezzen előzetes szűrővizsgálatra.

Bejelentkezés az alábbi telefonszámon, munkanapokon 9–15 óra között:

(1) 210-29-30 /51750

A bejelentkezéshez minden esetben háziorvosi vagy szakorvosi beutaló szükséges, ezen szerepelnie kell az alvásbetegség diagnózisának. Ezek a diagnózisok a következők lehetnek:

Más betegséggel nem magyarázható (primer)

• rémálom-zavar
  • alvajárás (paraszomnia)
  • inszomnia
  • cirkadián ritmus zavar.

Kérjük, a beutaló fentiek szerint való kitöltésére minden esetben hívja fel a beutaló orvos figyelmét!

Elsődleges álmatlanságban (inszomnia) első ellátásként általában csoportterápiát végzünk.

Más betegségekhez (pl. szorongások, hangulatzavarok, vagy egyéb lelki betegségek) társuló, illetve bizonyos gyógyszerek mellékhatásaként fellépő alvászavarok kezelését nem tudjuk vállalni. Ilyen esetben forduljon az alapbetegségét kezelő szakorvosához, háziorvosához, vagy pszichiáter szakorvoshoz.