Vezető: Dr. Purebl György, Ph.D., egyetemi docens

5. Tóth Mónika Ditta, PhD-hallgató

6. Túry Ferenc, PhD, egyetemi tanár

Jelenlegi támogatás/Pályázat:

2011-2014 Preventing Depression and Improving Awareness through Networking in the EU (PREDI-NU)

2013-2016 Joint Action of Mental Health and Well-being. Taking Evidence-based Actions Against Depression and Suicide (WP4) European Work Package Leader

Kutatási terület:

Az öngyilkossági kísérletek hátterében meghúzódó akut pszichoszociális stresszorok feltárása.

Depresszió és öngyilkosság megelőző programok hatékonyságvizsgálata.

Depresszió és öngyilkosság megelőző programok fejlesztése.

A legfontosabb közlemények:

1.   Coppens E., Van Audenhove C., Scheerder G., Arensman E., Coffey C., Costa S., Koburger N., Gottlebe K., Gusmão R., O'Connor R., Postuvan V., Sarchiapone M., Sisask M., Székely A., van der Feltz-Cornelis C., Hegerl U.: Public attitudes toward depression and help-seeking in four European countries baseline survey prior to the OSPI-Europe intervention. J Affect Disord. 2013 May 21. pii: S0165-0327(13)00282-6. doi: 10.1016/j.jad. 2013.04.13.

2.   Scheerder G., Audenhove C., Arensman E., Bernik B., Giupponi G., Horel A.C., Maxvell M., Sisask M., Szekely A., Varnik A. & Hegerl U.: Community and health professionals' attitude toward depression: a pilot study in nine EAAD countries. Int J Soc Psychiatry. 57(4):387-401. 2011 July.

3. Harris F.M., Maxwell M., O'Connor R.C., Coyne J., Arensman E., Székely A., Gusmão R., Coffey C., Costa S., Cserháti Z., Koburger N., van Audenhove C., McDaid D., Maloney J., Värnik P., Hegerl U.: Developing social capital in implementing a complex intervention: a process evaluation of the early implementation of a suicide prevention intervention in four European countries. BMC Public Health. 2013 Feb 20;13:158. doi: 10.1186/1471-2458-13-158.