Vezető: Dr.Mucsi István, PhD, egyetemi docens

4. Csilla Zita Turányi, PhD hallgató
  5. Rónai Katalin, PhD hallgató

Kutatási terület

A munkacsoport krónikus veseelégtelenségben szenvedő betegek pszicho-szociális problémáit, azok következményeit vizsgálja elsősorban epidemiológiai módszerekkel. Jelentős eredményeket mutattunk fel e betegek életminőségének és hangulatzavarainak vizsgálata terén. Kiterjedt európai és észak-amerikai együttműködési rendszert építettünk ki.

Az utolsó öt év legfontosabb közleményei:

1. Novak M., Mucsi I., Mendelssohn D.C.: Screening for depression: only one piece of the puzzle. Neph Dial Transpl. 2013 Jan 24. [Epub ahead of print] IF: 3,371.
  2. Polner K., Szeifert L., Vámos E.P., Ambrus C., Molnár M.Z., Ladányi E., Kiss I., Kiss É., Török M., Novák M., Mucsi I., Rosivall L., Túri S.: Psycho-social characteristics and self-reported functional status in patients on maintenance dialysis in Hungary. Clin Nephrol. 76(6):455-463, 2011 Dec. IF: 1,171.
  3. Molnar-Varga M., Molnar M.Z., Szeifert L., Kovacs A.Z., Kelemen A., Becze A., Laszlo G., Szentkiralyi A., Czira M.E., Mucsi I., Novak M.: Health related quality of life and clinical outcomes in kidney transplanted patients. Am J Kidney Dis. 58(3):444-452, 2011. Sep; Epub 2011 Jun 12. IF: 5,434.