ORVOSI KOMMUNIKÁCIÓ KUTATÓCSOPORT

Dr. Demeter Anna, PhD hallgató

Nistor Katalin, PhD hallgató

Kutatási terület

A kutatócsoport célja az orvosi kommunikáció különböző aspektusainak vizsgálata, különös tekintettel a betegoktatásra, a terápiás együttműködés fejlesztésére, a szomatizáló betegekkel való kapcsolatra, a betegbiztonság kommunikációs vonatkozásaira, az egészségügyi team-en belüli kommunikációra és az interkulturális kommunikációra. Az interperszonális kommunikáció kutatása mellett a kutatócsoport foglalkozik az orvosi kommunikáció új oktatási módszereinek vizsgálatával is.

Az elmúlt 5 év legfontosabb publikációi

Sándor Imola, Pilling János (2016): Tévhitek az orvosi kommunikációról. Orvosi Hetilap, 157 (17): 644-648.

Pilling János, Erdélyi Kamilla (2016): Az egészségügyi kártérítési perek kommunikációs vonatkozásai. Orvosi Hetilap, 157 (17): 654-658.

Stauder Adrienne, Eörsi Dániel, Pilling János (2016): Az orvos–beteg kommunikáció jelentősége a szomatizáló páciensek ellátásában. Orvosi Hetilap, 157 (17): 664-668.

Kollár János (2016): Kommunikáció az egészségügyi teamen belül: orvosok és szakdolgozók. Orvosi Hetilap, 157 (17): 659-663.

Kollár János (2015): Társasjátékok az orvosképzésben. Lege Artis Medicinae, 25 (06-07): 296-299.

Kollár J, Babusa B, Stauder A, Pilling J, Cserepes R, Czeglédi E (2016): Improving teaching efficiency on Medical Universities – A comparative study of Hungarian and foreign medical university students’ feedbacks regarding learning by KOLLAR method. Journal Of Contemporary Medical Education 4:(1) 1-7