Vezető: Dr. Novák Márta, PhD, egyetemi docens

6. Dr. Rónai Katalin, PhD-hallgató

7. Szőcs Julianna, PhD-hallgató

Kutatási terület

A kutatócsoport a leggyakoribb alvászavarok (inszomnia, alvási apnoe és nyugtalan láb szindróma) epidemiológiájával, illetve az alvászavarok és krónikus betegségek kapcsolatával foglalkozik. Ugyancsak tanulmányozzuk az alvási EEG makro- és mikrostrukturális sajátosságait, az alvási paraméterek és a nappali tünetek, valamint a hangulatzavarok kapcsolatát.

Az utolsó öt év legfontosabb közleményei:

1. Lindner A., Fornadi K., Lazar A.S., Czira M.E., Dunai A., Zoller R., Szentkiralyi A., Novak M., Mucsi I., Molnar M.Z.: Periodic Limb Movements in Sleep are associated with stroke and cardiovascular risk factors in patients with renal failure. Journal of Sleep Research.21(3):297-307, 2012. IF: 3,043.

2. Szentkiralyi A., Czira M.E., Molnar M.Z., Kovesdy C.P., Remport A., Szeifert L., Vamos E.P., Juhasz J., Turanyi C.Z., Mucsi I., Novak M.: High risk of obstructive sleep apnea is a risk factor of death censored graft loss in kidney transplant recipients: an observational cohort study. Sleep Medicine. 12(3):267-273, 2011. IF: 3,430.

3. Molnar M.Z., Lazar A.S., Lindner A., Fornadi K., Czira M.E., Dunai A., Zoller R., Szentkiralyi A., Rosivall L., Shapiro C.M., Novak M., Mucsi I.: Sleep apnea is associated with cardiovascular risk factors among kidney transplanted patients. Clin J Am Soc Nephrol.   Jan; 5(1):125-132, 2010. IF: 4,763.